Medya Afyon : Milli Güreşçiler Afyon’a Taşındı

Milli Güreşçi Atilla ve İsmail Güzel Afyonkarahisar’a hayran kaldı ve şehirde ev sahibi oldu. İnşaat sektörünün en hızlı ilerleme kaydettiği illerden biri olan Afyonkarahisar merkez ANS karşısında Çelikoğlu inşaat’tan üç tane 1+1 daire alan Güzel kardeşler, Afyonkarahisar’a duydukları hayranlığı basın mensuplarına anlattı.

Önce dostlar, sonra termal vesile oldu

Güreşte birçok madalyaya sahip olan ve dünyada ülkemizi gururla temsil eden İsmail Güzel Afyonkarahisar’a ağabeyinin ameliyatı vesilesi ile geldiklerini ve Afyonkarahisar’ı çok sevdiklerini söyledi. Güzel, “Zaten biz de Konyalıyız, kültür yakınlığı böyle bir yatırım yapmamıza vesile oldu. Biz Afyonkarahisar’ın geleceğini çok parlak görüyoruz. Tabi bu yatırımı yapmaya en büyük etkenlerden biri de Afyonkarahisar’ın termal bir şehir olmasıdır. Bizler güreşçi olarak vücudumuza dikkat etmek zorundayız. Bu nedenle termal su bu konuda en önemli ihtiyaçlarımızdan biri” dedi.

Çelikoğlu İnşaat’a teşekkür

Ağabey Atilla Güzel ise “Konyalıyız ama Afyonkarahisar’dan evlendik” diye konuştu Atilla Güzel sözlerine şöyle devam etti; “Burası da bizim bir memleketimiz oldu. Biz Afyonkarahisar’a daha önce de gelmiştik, bu nedenle havasını, suyunu ve termalini çok sevdik. Çelikoğlu İnşaat’ın projelerini çok beğendik ve yatırım amacıyla daire almaya karar verdik. Firma yetkilileri bize elinden geleni yaptı ve 3 tane daire aldık. Kısacası geleceğe yatırım yaptık ama burası da bizim evimiz. Çelikoğlu İnşaat firması sayesinde Afyonkarahisar’da ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

“Güreşçileri ‘ev’lendirmenin mutluluğunu yaşıyoruz”

İnşaat firmasının sahibi Mert Çelik ise “Çelikoğlu İnşaat olarak dünyada bizi temsil eden Milli Güreşçilerimiz Atilla ve İsmail Güzel kardeşlerimize daire vermenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Çelik, Atilla ve İsmail Güzel kardeşlerin artık Afyonkarahisarlı olduğunu, bunun da ayrı bir gurur ve mutluluk yaşattığını kaydetti. Çelik, “Bundan sonra memleketimize yatırımlarının devamını diliyoruz. Biz Çelikoğlu İnşaat olarak Atilla ve İsmail kardeşlerin bundan sonraki güreş hayatında başarılar diliyoruz, onlar bizim ülkemizin gururlarıdır” ifadelerini kullandı.  Abi kardeş grekoromen A Milli Takımı güreşçisi olan Atilla Güzel ve İsmail Güzel şuanda Avrupa dünya şampiyonu ve çok sayıda madalyaya sahipler.